Nejčastější dotazy

Děkuji za Vaše četné dotazy!
Sepsala jsem pro Vás ty nejčastější na které se mě ptáte.

 • Na co všechno je RUŠka?

  Na všechno, co Vám brání, abyste žili šťastný život. Můžete s ní vyřešit své strachy, úzkosti, vztek, žárlivost, hněv, rozchod s partnerem, problémy s kolegy nebo nadřízenými, problémy ve vztahu, problémy s rodinou nebo přáteli, tchyní, sourozenci, rodiči, dětmi, rodina, výchova, podnikání, zaměstnání, finance (málo peněz, hodně peněz). Ale taky bolest ze ztráty milované osoby, zdravotní problémy, pocity méněcennosti, nízké sebevědomí, traumata z dětství… zkrátka všechno z čeho máte ve svém životě nepříjemný pocit nebo co Vás jakkoliv omezuje nebo znemožňuje, abyste žili tak, jak byste rádi.
 • Pro koho je RUŠka určena?

  Pro každého, kdo je rozhodnutý své problémy vyřešit a žít šťastný život. Ne jen tak na oko, aby se neřeklo, ale opravdu a ve všech oblastech života.
 • Jak terapie probíhá?

  Nejdříve si spolu popovídáme o Vašich problémech a společně pojmenujeme Váš největší problém. Důležité je, abyste byli upřímní a otevření a říkali mi všechno, co Vám v dané chvíli napadne. Pokud si něco necháte pro sebe, nemůžu Vám pomoct se toho zbavit a Vy to bude žít dál. Terapie probíhá bez jakéhokoliv kontaktu. Při terapii sedíte. Po celou dobu terapie máte zavřené oči. Je to proto, abyste si mohli lépe uvědomit své pocity (emoce i tělesné pocity) a lépe si dokázali vybavit události z Vaší minulosti. Po celou dobu terapie jste plně při vědomí, to znamená, že v každé chvíli víte, kde jste a co se s Vámi děje. Já Vás cílenými otázkami povedu tak, abyste si vybavili nejprve událost z poslední doby, kdy jste onen problém naposled prožil(a). Poté spolu najdeme jeho příčinu v minulosti. Tam ho zpracujeme (vyčistíme, odstraníme, vygumujeme, a nebo, jak my říkáme, VYRUŠÍME) a následně zkontrolujeme, jestli je opravdu pryč. Na závěr terapie se vrátíme opět k události, kterou jsme začínali. Znovu si ji projdeme a podle Vašich pocitů zjistíme, zda je problém vyřešen. Vaše pocity na závěr terapie by měli být příjemné nebo neutrální. V rámci terapie se můžeme věnovat i Vašim vztahům s blízkými lidmi. Nejprve s rodiči, pak se sourozenci, partnery, dětmi, přáteli, ale taky sami se sebou, bohem, vesmírem a třeba i domácím mazlíčkem nebo hračkou, pokud v souvislosti s nimi máte jakékoliv negativní pocity. Často se to stává po úmrtí domácího mazlíčka nebo ztrátě oblíbené hračky v dětství. Součástí terapie RUŠ je i odpuštění a poděkování každé řešené osobě. Právě tady se krásně zkontroluje, zda jste Váš problém s tímto člověkem opravdu vyřešili.
 • Jak dlouho jedna terapie trvá?

  Jedno sezení může trvat 3 – 4 hodiny (po delším čase klesá pozornost klienta).
 • Kolik terapie stojí?

  Cena terapie je stanovena na 2 500 Kč.
 • Je možné přijít na terapii o víkendu?

  Není. Víkendy věnuji zásadně své rodině. Věřím, že najdeme jiný společný termín.
 • Kolik terapií budu potřebovat, abych si vyřešil(a) své problémy?

  To záleží na množství a závažnosti Vašich problémů. Můžete potřebovat jednu, ale i několik terapií. Už po první terapii však budete mít jasné výsledky. To znamená, že se Vám uleví v té oblasti života, na které jsme při terapii pracovali.
 • Co si mám vzít na terapii sebou a jak se mám na ni připravit?

  Na terapii metodou RUŠ si nemusíte nic připravovat a ani nic brát sebou. Mám pro Vás připraveno příjemné křesílko, vodu a v případě potřeby i zásobu papírových kapesníčků. Jediné co potřebujete je dobrý záměr, a také chuť a ochotu na sobě pracovat.
 • Co když nebudu vědět, co mám dělat?

  Na začátku terapie Vám všechno jasně a srozumitelně vysvětlím. Nebojte se, není to žádná věda.  Pokud něco nepochopíte, nebo něčemu nebudete rozumět, můžete se kdykoliv zeptat. Budu tam po celou dobu jen a jen pro Vás.
 • Kde terapie probíhá?

  Terapie probíhá v příjemných prostorách mé kanceláře/terapeutické místnosti na adrese: Nám. T. G. Masaryka 11/9 Břeclav, 690 02
 • Kdy terapie probíhají?

  Pro klienty si vyhrazuji čas zásadně v dopoledních hodinách, je to z důvodu Vaší soustředěnosti. Únavou a pozdějším časem Vaše pozornost klesá a nemuseli byste dosáhnout takového výsledku jako právě ráno/dopoledne.
 • Manžel by potřeboval terapii, mohu ho objednat?

  Nepotěším Vás. Tahle varianta není možná a zároveň ani není možné terapii někomu věnovat. Klient musí chtít na sobě pracovat, protože jen tak je možné dosáhnout požadovaného výsledku.
 • Proč se nemůžu objednat na terapii emailem a nebo přes rezervační systém?

  Odpověď je jednoduchá. Ráda Vás poznám ještě před terapií, zodpovím Vaše dotazy a hlavně, je to ten nejrychlejší způsob v nalezení společného termínu naší terapie.
 • Informace k ochraně osobních údajů a GDPR:

  Veškeré informace, které se od Vás dozvím, zůstanou naprosto důvěrné. Bez Vašeho výslovného souhlasu je nikdy a nikomu nesdělím. O průběhu terapie nevedu žádné písemné ani jiné záznamy. Poznámky, které si v průběhu terapie udělám, ihned po terapii skartuji. S Vašimi osobními údaji (jméno, telefonní číslo, případně emailová adresy) bude naloženo dle platných předpisů týkajících se ochrany osobních údajů viz mé Všeobecné obchodní podmínky.

Nenašli jste odpověď na svůj dotaz?
Napište mi na terapie@monikanaplavova.cz ráda Vám jej zodpovím!

Chci se na terapii objednat!

Objednávky na terapie přijímám POUZE po telefonu.
Volejte (+420) 777 318 677.